TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kultura

IZGUBLJENE LJUBAVI I IZGUBLJENA AMERIKA Lana traži ljubav koje više nema, ali i Ameriku kakva je bila nekoć i koja se ...

Jutarnji - 14.09.2019

U doba u kojem u popularnoj glazbi slika caruje nad zvukom nije teško naći niz seksepilnih djevojaka i žena čija popularnost mnogo više počiva na vizualnom nego auditivnom dojmu, baš kao što je ...

DESET PITANJA ZA BORU RADAKOVIĆA 'Svi se pitaju hoće li Lidija pokazati bradavicu i hoću li ja propjevati'

Jutarnji - 14.09.2019

1. Boro, otkud Boro na Bora Bori? - Ima tome desetak godina kako smo Piko Stančić i ja zamislili projekt u kojem bih ja imao govoriti tekstove uz glazbu.

NIJE LI LJEPŠE BITI IZVAN MAINSTREAMA NEGO U NJEMU? Skala do Sunca, umjetnički projekt u Staroj Novalji Stanislava ...

Jutarnji - 14.09.2019

Pitanje je energije - kaže Sven Medvešek , njegov prijatelj. Glumac i fotograf. - On dođe na neko mjesto i zakopa sjekiru. I onda se oko te sjekire skupljaju energije svih ljudi koji su za to.

15. rujna Gospa Žalosna – sedam žalosti Isusove majke Marije

Narod - 15.09.2019

Pobožnost prema Gospinim žalostima ima svoj biblijski temelj u proroštvu starca Šimuna Mariji: “A tebi će samoj mač probosti dušu” (Lk 2,35). Te riječi navještavaju Kristovu muku i smrt već kod ...

15. rujna sveta Katarina Genovska – originalni nauk svetice o zagrobnom životu i čistilištu prije dolaska duše pred ...

Narod - 15.09.2019

U čemu se sastoji ta posebnost? Za razliku od onodobnog shvaćanja, gdje se čistilište tumači kao prostor, čistilište je kod Katarine unutarnji plamen, plamen koji čisti rđu grijeha čovjekove duše, ...

15. rujna 1991. Varaždin – ekskluzivne snimke borbi i ulaska postrojbi HOS-a u vojarnu koja je naoružala Hrvatsku!

Narod - 15.09.2019

Hrabri Zagorci i Međimurci osvojili su najveću količinu oružja u Hrvatskoj! Tijekom borbi, 6 ljudi je poginulo (3 civila, 2 JNA vojnika i 1 hrvatski vojnik), a 37 ih je ranjeno.

(VIDEO) 15. rujna 1991. Bitka za Zadar – grad koji je bio opsesivna želja i Srbije i velikosrba iz Knina

Narod - 15.09.2019

Taj hrvatski grad, koji je dugo stoljeća bio najveći grad Dalmacije, već je u II. svjetskom ratu kada je bio pod Italijom, bio središte intelektualne “četničke elite” koja je kovala planove s ...